Ana Sayfa Genel Pasta Denemeleri

Pasta Denemeleri

by Hulya

Keyifler yerinde çok şükür, hava soğuk ve etraftaki üzücü haberlerin dışında. Bu gün ki şükür sebebim büyük oğluşum canımın içi Can. Evimizin yakışıklı kuzusu yeni yaşına daha giriyor. Ne ara bu kadar büyüdü anlamadım. Sevgiyle sağlıkla keyifle gelsin yeni yaşımız. Cancım zaten ağır abimiz çok mülaim sevgi dolu aynı zamanda gerçek bir arkadaş gibi benim için.  Her zaman bana yardımcı her şeyimizi paylaşan iyi bir dinleyici ve yorumcu. Doğruları söyler bazen en başta ama kırmadan yapar canım benim. Ben bunları niye mi yazıyorum , gerçi az önce telefonda da söyledim kendisine ama bulunsun bir tarafta. İlerde okusunlar diye. Artık böyle doğum günleri ayrı kutlanıyor . (bir not: beş sene geçti ayrılalı ama alışamadım )

İyi ki doğmuş benim güzel gözlü kuzum , nice sağlıklı yaşlara olsun.

Şimdi gelelim bu ana ve benim pasta merakıma. Ne yapıp edeceğim bu pasta işini başaracağım diye düşünüyorum.

Tüm çalışmalarım bu yönde. Malzeme eksikleri var fakat yine de azmin elinden kaçan kurtulur. Bakıyorum iyi de geliyor evden neden olmasın. Şimdilik herkese hediyeler yapıyorum bile. Ama yeni fikirler yeni tatlar peşindeyim.

Tatlı zaten bizim evin vazgeçilmezi. Ben en çok çikolata delisi olarak kakaolu tatların peşindeyim. Çikolataya bazı meyveleri de çok yakıştırıyorum. Daha ilk lokmada gülümsemenin güzel olacağını düşünürüm hep. Umarım gücüm enerjim düşündüklerime yeter uygulamaya da geçerim. Çok istiyorum ve istemekten de vazgeçmeyeceğim. Başka evlere lezzetlerimle birlikte onların mutlu anlarında buluşmaya gitmem gerekiyor. Bu eminim iyi gelecek hissediyorum. Tabi imkanlar dahilinde az ve öz şimdilik. Pastalarımın çiçek bölümü en sevdiğim, tabii bu Ayşemin (tıklayın)sayesinde oldu canım benim  , fakat her pasta çiçek olamayacağına göre birde bebekler kısmı oluşturuyorum. IMG_7217Yani bu ara çok çalışıyorum bende merak ediyorum neler çıkacak benden. İşin birde öğretme kısmı var o çalışmalar başlı başına tecrübe ile oluşacak eminim . Ama sonuçta ortancanın bir rüyası var gerçek olmasını istediği … Dilekleri var…Hikayesi var…Ağaçları var…Kuşları var…Ve camın içinden baktığı bir penceresi var…Şu an o pencereden el sallıyorum ve neden olmasın…

 

 

You may also like

Yorum Yaz :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.