Ana Sayfa Yazılarım Mutluluk

Mutluluk

by Hulya
İnsanoğlu mutluluğu hep hor kullanıyormuş. Hep şikayetçi, hep bıkkınmış. Birgün melekler mutluluğu saklamaya karar vermişler.  ‘Saklayalım , zor bulsunlar zor buldukları için belki kıymet bilirler’ diyerek başlamışlar tartışmaya. Sorun büyükmüş.   Mutluluğu saklamak kolay değilmiş.
Kimisi ”-Everest’in tepesine saklayalım” demiş . Kimisi:   ”-büyük okyanusun dibine ”demiş. Taç mahal’in kubbesi, mekke sokakları , italyan sofrası. Bir hastanenin yeni doğan odası, dondurma külahı, şarap şişesi, sigara paketi, lale bahçesi …..  Pek çok şey düşünmüşler ama hiçbiri yeterince zor gelmemiş.  Derken meleklerden biri: ”-İçlerine saklayalım” demiş. ”-Kimsenin aklına gelmez içine bakmak! ”.
İşte o gün bugündür mutluluk insanın içinde saklıymış.   Belki mutluluk kolay değildir. Kolay gülmüyor insanın yüzü.  çünki emekte ve insanın içinde saklı mutluluk. Ne başkasının ekmeğinde , ne başkasının evinde nede başka bir şeyde.
Bu yüzden gözünüz hep içinizde olsun.

You may also like

2 Yorumlar

ilknur Balkay Sezen 24/03/2015 - 13:55

Hülya ablacım Merhaba! Yıllar yıllar oldu görmeyeli sizleri ama çocukluğumda hayran olduğum Hülya ablam şimdi de bana güzel tarifleri ve her zaman gülen yüzü ve mutluluk saçan kişiliği ile bu güzel siteyle yol göstericim oldu.. Yemek tariflerin mükemmel görünüyor.. Hepsini tek tek denemeyi hedefliyorum.. İnşallah senin kadar lezzet katabilirim ilk denemelerimde.. Çok güzel bir site olmuş.. Ellerine yüreğine sağlık ablacım.. Büyük bir merakla yeni tariflerini bekliyorum.. Sevgiler Selamlar.. Necla hanımın da ellerinden öperim..

Reply
Hulya 08/04/2015 - 10:13

teşekkürler ilknurcum , inşallah denersin ve keyifle huzurla sağlıkla yersiniz ,tatlı oğluşunla…

Reply

Yorum Yaz :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.