Ana Sayfa Genel Ekmek pizza

Ekmek pizza

by Hulya

Hafta sonu evdeki malzemelerle yapılan pizzamız pek lezzetli oldu. Mutfakta en sevdiğim ne malzeme varsa onları karıştırıp değişik bir yemek yapmak. Artık çocuklarda büyüdüler ve klasik yemeklerden kurtulduk. Şu anda zaten internet sayesinde o kadar çok çeşit görebiliyoruz ki şanslıyız bence. Eskiden bir yemek yapılacak,  tüm anne bacı akraba komşu ya sorulup elimizde not defteri tarifler alınırdı. Artık keyif zamanı. Yemek bulmak o kadar zor değil ,yeter ki malzeme olsun.

Şimdi yazacağım pizza genelde etin tavuğun yanına garnitür olarak yapılmasını tavsiye ederim.  Kahvaltıda çocuklara süpriz yapılabilir veya da beş çayına komşunuza süpriz olabilir. Siz hangisini tercih ederseniz.

Mutfak işi her zaman söylerim keyif, sevgi ve emek işi . Yeter ki ağzımızın tadı bozulmasın. Ağız tadı değince ,bu aralar mutfakta daha yoğun çalışıyorum . Pasta denemelerine devam , keyifli gidiyor doğrusu. Bundan da bahsetmeden edemeyeceğim. Artık beş çeşit keki hazırlama aşamasındayım. Umarım beğeni alır sunuma geçebilirim .Bizim evin jürisi tabi ki en önemli jüri. Onlar beğendiler mi  ben daha mutlu oluyorum ve aşka gelip daha da hızlanıyorum. Yarın kaplayacağım kekin heyecanı şimdiden sardı beni. Şimdilik bu kadar ,pizza  tarifine geçelim bakalım.

Malzemeler : 4 kişilik

2 tane hamburger ekmeği

3 kaşık salça

2 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı balsamik sirkesi

1fincan su

250 gr haşlanmış ıspanak

çeri domates

2 küp beyaz peynir

4-5 dilim pastırma

4 tane tost kaşarı dilimi büyük kare olanından

ayıklanmış zeytin

1 yumurta akı

Hamburger ekmeklerinizi yağlı kağıt yaydığınız tepsiye ikiye ayırıp 4 parça halinde dizin.

Üzerine salça, yağ ve balsamik karışımlı sosunuzu bir kaşık yarfımıyla gezdirin. Aslında iyice ıslatın. hatta ekmeğinizin kenarlarını iyice sosa bulayın. daha sonra yumurta akını elinizle 4 ekmeğe eşit olacak şekilde yaydırın. Üzerine sırasıyla ,ıspanağı , ufaladığınız peyniri ,zeytinleri ,pastırmayı ve çeri domates ile en üstünede kaşarı koyun.

fırınınızı önceden 180 derecede ısıtın . ve pizzalarınızı 10 dakika pişirin. Kaşarlar iyice eriyince pişmiş demektir. Şimdiden , Afiyet olsun…

IMG_2534

You may also like

Yorum Yaz :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.